Шосткинський краєзнавчий музей


Головна Відділ "Природа краю"
Меню сайту

Пошук


Відділ "Природа краю"Експозиція відділу „Природа краю” розташована в двох окремих залах.

Головна задача експозиції - в легкій і доступній формі представити геологічну історію та будову району, сучасну флору і фауну, розкрити взаємозв′язки між головними природними компонентами, підкреслити діючу роль людини в природних процесах, вдосконалювати екологічне виховання громадян незалежної України, в першу чергу підростаючого покоління.

В першому залі представлені залишки викопних організмів від часу появи життя на Землі до льодовикового періоду. Особливу цікавість викликають кістки мамонтів, знайдених на території міста.

 

В окремій частині експозиції представлені зразки корисних копалин, географічні породи нашої місцевості.

В діорамах експозиції показано типовий ландшафт крейдяного періоду, флору і фауну 65 млн. років тому, а також пори року нашої місцевості.

 

В першому і другому залах експозиції представлені опудала водоплавних, хижих птахів, які зустрічаються постійно, або на перелітах. Також представлені опудала ссавців – типових мешканців лісів району: самка дикого кабана, косуля, заєць і інші.

 

        

В оформлення експозиції відділу приймали участь Почесний громадянин м. Шостки, художник В.Ковальов і інші художники міста, а також співробітники відділу і музею, які відтворили мальовничі куточки природи Шосткинщини.


  
Значна частина експозиції присвячена водним ресурсам, грунтам, рослинності та господарським культурам краю.

Постійно оновлюється розділ експозиції з охорони навколишнього середовища. За допомогою картосхем, фотографій та інших експонатів надається детальна інформація про рівень забруднення території, роботу екологічних служб.

Частина експозиції присвячена життю та діяльності нашого видатного земляка, вченого-лісовода, професора В.Д.Огієвського – засновника і організатора науково-дослідницьких робіт у галузі лісових культур, одного з основоположників науки про ліс і лісову справу. Він вивчав плодоношення сосни, її природне оновлення. У Собицькому лісництві Шосткинського району збереглися закладені В.Д.Огієвським посадки сосни різного географічного походження.

На базі експозиції відділу „Природа краю” проводяться екскурсії, тематичні уроки для учнів шкіл міста, семінарські заняття з студентами вищих учбових закладів. Постійними відвідувачами є учні художнього відділу дитячої школи мистецтв, які використовують експонати експозиції в навчальному процессі (замальовки діорам, опудал і т.і.)
Співробітники відділу тісно співробітничають зі станцією юнних натуралістів,місцевими орнітологами, екологічними службами, лісництвом.

Завідувач відділу - молодший науковий співробітник музею М.В. Григор'ян


Шосткинський краєзнавчий музей. Усі права захищено. © 2024