Шосткинський краєзнавчий музей


Головна Відділ "Історія краю"
Меню сайту

Пошук


Відділ "Історія краю"2 вересня 2008 р., після ремонту, оновлений музей гостинно відкрив свої двері для відвідувачів. Сучасне рішення оформлення інтер’єру музею створює незрівнянну атмосферу.
Макет міста, як воно виглядало в середині ХІХ ст. – вставний епізод в історичний екскурс. У чотирьох залах експозиції «Історія міста» представлені документи, предмети матеріальної культури, що засвідчують унікальність історії Шостки – міста оборонної та хімічної промисловості. Завдяки музейній колекції фотографій місцевих фотомайстрів, ми маємо уяву про архітектуру міста, побут мешканців, умови праці в різні історичні періоди. В експозиції привертають увагу речі домашнього вжитку, народний одяг, знаряддя праці. Значну площу відведено Шосткинщині в роки Великої Вітчизняної війни. Це і трудові здобутки наших підприємств оборонної галузі в роки евакуації, матеріали про визволителів міста та героїв-земляків. Новий розділ експозиції висвітлює в історії міста період післявоєнної відбудови до сьогодення. Цікавою є меморіальна експозиція, присвячена ще одному нашому земляку, Народному архітектору СРСР, Герою Соціалістичної Праці, академіку Дмитру Миколайовичу Чечуліну, ім’я якого займає чільне місце в архітектурній справі.
Про втілення унікального соціального експерименту на межі ХІХ-ХХ століть розповідає цікава для відвідувачів експозиція "М. Неплюєв і Хрестовоздвиженське братство”. Чільне місце в експозиції займає матеріал про Почесних громадян міста.


Етнографічний куточок


Куточок "Великої Вітчизняної війни"

Завідувач відділу - старший науковий співробітник музею  Л.В. Войстрик

Шосткинський краєзнавчий музей. Усі права захищено. © 2024