Шосткинський краєзнавчий музей


Головна Новини
Меню сайту

Пошук

Категорії розділу
Заходи музею [151]
Заходи, події, що відбуваються у нашому музеї протягом останніх років.
ІСТОРИЧНІ НАРИСИ [28]
Матеріали, зібрані науковими співробітниками музею, що стосуються здебільшого історії міста та нашого краю.
Наукові публікації [10]
Публікації наукових співробітників музею

Головна » Статті » Наукові публікації

У категорії матеріалів: 10
Показано матеріалів: 1-10

Сортувати по: Даті · Назві · Коментарям · Переглядам

У 2016 році Шосткинський краєзнавчий музей проводив археологічні розвідки сумісно з Інститутом археології НАНУ у Шосткинському районі. Велику поміч у дослідженнях надав шосткинський краєзнавець В’ячеслав Дмитрович Кириєвський добре знайомий з історією нашого краю. Розвідки успішно закінчено і зараз йде підготовка до наступних досліджень.

Наукові публікації | Добавил: shostmus | Дата: 27.01.2017

Час в якому ми живемо летить дуже швидко. Ми прагнемо дізнатися більше, щоб зацікавити своїми знаннями і уміннями оточуючих. Для розвитку творчої дитини, яка намагається розширити свій кругозір, немає нічого кращого ніж створити історичну модель своїми руками.

Наукові публікації | Добавил: shostmus | Дата: 03.08.2016

Історичні події у місті Шостка у 1960-ті роки...

Наукові публікації | Добавил: shostmus | Дата: 29.07.2015

От рабочего паренька до Чрезвычайного и
Полномочного посла СССР

Дипломатия — старинное средство
общения народов, а дипломат — мастер
политического диалога с противником.
Его оружием является слово, а иногда даже… молчание.
Обычные слова, как и молчание, порою обретают такую силу,
что способны остановить поступь армий.
История человечества зачастую зависит от слов —
ими начинают войны, словами их и завершают.
Но политика — это все-таки не пьеса, где всё
основано на словоизречениях: залпы пушек лишь
продолжают прерванный диалог послов и канцлеров.
В.Пикуль

Читать далее ...

Наукові публікації | Добавил: shostmus | Дата: 20.04.2015

ГОВОРЫ ВОСТОЧНОГО ПОЛЕСЬЯ

На территории Полесья существуют десятки диалектных единиц, которые между собой не однородны, но многие особенности в различных регионах повторяются. Такое повторение и является основным признаком релевантности диалектных черт при выделении диалектных типов в Полесье в целом.

Подробнее ...

Наукові публікації | Добавил: shostmus | Дата: 03.10.2014

Декабристсьий рух, був першим відкритим виступом проти самодержавства і кріпосництва. Через два тижня після невдалої спроби повстання у С.-Петербурзі — 14 грудня 1825 р., відбулося невдале повстання Чернігівського піхотного полку на Київщині під проводом Сергія Муравйова-Апостола. Рух декабристів знайшов відгук і на Сумщині, яка хоч і не була його осередком, однак біографія та громадсько-політична діяльність деяких декабристів тісно пов’язана з нашим краєм.
Олександр Іванович Якубович (1792-1845) — учасник декабриського руху. Його батько був володарем 1200 кріпосних селян Роменського повіту.
Олександр Іванович навчався у Московському дворянському універ-ситетському пансіоні, а в 1813 р. вступає на військову службу до лейб-гвардії Уланського полку. Будучи причетним до дуелі двох офіцерів був переведений в армію і направлений на Кавказ, де служив офіцером Нижньогородського драгунського полку, уславився особистою безстрашністю, карколомними наскоками на загони горців. Його нагороджують орденом Володимира 4-го ступеня з бантом, дають чин штабс-капітана. Після поранення в голову він іде у відставку, їде в Петербург.
Коли 27 листопада 1825 року помер цар, О.Якубовичу, як і іншим прихильникам повстання, було доручено розробити план взяття Зимового палацу. Був схоплений, на допитах тримався з гідністю, нікого не видавав, засуджений по першому розряду на каторгу і довічне поселення в Сибіру. У 1845 році він помирає в Назимовому Єнісейської губернії.

Читати повністю ...

Наукові публікації | Добавил: shostmus | Дата: 21.07.2014


 

 

 

Облік музейних фондів – напрям фондової роботи, який закріплює певний юридичний статус (приналежність до усесвітнього, національного і тому подібного надбання, приналежність до певної форми власності, приналежність конкретній установі) за відібраними предметами, забезпечує юридичну охорону музейних зібрань і прав музею на отримання в результаті вивчення музейних предметів і колекцій наукових даних про них.

 

 

Наукові публікації | Добавил: shostmus | Дата: 15.03.2013

Радиоактивное загрязнение Шосткинского района в результате аварии на ЧАЭС

26 лет назад произошла крупнейшая техногенная катастрофа в истории человечества – взрыв на четвёртом энергоблоке Чернобыльской АЭС. Перед аварией в реакторе четвёртого блока находилось 180—190 тонн ядерного топлива (диоксида урана). По оценкам, которые в настоящее время считаются наиболее достоверными, в окружающую среду было выброшено от 5 до 30 % от этого количества. Облако, образовавшееся от горящего реактора, разнесло различные радиоактивные материалы, и прежде всего радионуклиды йода и цезия, по большей части территории Европы. Наибольшие выпадения отмечались на значительных территориях в Советском Союзе, расположенных вблизи реактора и относящихся теперь к территориям Белоруссии, Российской Федерации и Украины. На территории Украины прослеживаются три следа – западный, сформировавшийся 26 апреля в результате взрыва, северо-восточный и южный. Северо-восточный  след радиоактивного загрязнения начал формироваться уже 27 апреля.
 
Наукові публікації | Добавил: shostmus | Дата: 26.04.2012

Український національний костюм – частка народної душі

Довгими осінніми та зимовими вечорами збирались молоді жінки й дівчата на вечорниці. Стиха лилась одна за одною пісні, а невтомні руки майстринь пряли, вишивали, щоб навесні гарно прибрати хату, прикрасити веселковими узорами свій посаг, одягнути у свято яскравий одяг. В народі завжди існувала потреба зробити радісною важку щоденну працю, наповнити красою тяжке нужденне життя.

Наукові публікації | Добавил: shostmus | Дата: 07.04.2011
Унікальними за своїм сакральним значенням, історичною цінністю та художньому виконанню є фрагменти фарфорового іконостасу виробництва Волокитинської фарфорової фабрики А.М. Миклашевського, що зберігаються у фондах Шосткинського державного краєзнавчого музею.

Наукові публікації | Добавил: shostmus | Дата: 07.04.2011

Шосткинський краєзнавчий музей. Усі права захищено. © 2024