![](/vistavky/2016/shevchenko/2016shevchenko_noga.jpg)
У виставковій залі музею відкрилася виставка «Шевченко – художник», яку люб’язно надав Національний музей Тараса Шевченка (м. Київ), за зверненням Шосткинського міського голови Миколи Ноги з нагоди 155-ої річниці з дня перепоховання славетного сина українського народу. Всі представлені на виставці факсимільні репродукції, зроблені з оригіналів художніх творів Шевченка, виконаних у різних техніках за весь період його творчого життя. За його роботу в техніці гравюри йому було присвоєно звання академіка.
Співзвучно з цією виставкою в нашому залі заграла барвами розмаїття ретроспективна виставка «Мистецтво графіки» з фондів Дирекції художніх виставок України (м. Київ). Експозиція цієї виставки складається з творів, що презентують яскраві сторінки українського графічного мистецтва, звертаючись до минулого. Ряд художніх творів виконано за мотивами поезій Шевченка. В складній техніці літографії виконаний «Портрет Тараса Шевченка». Особливий інтерес викликають художні образи героїв українського козацтва та їхніх провідників – гетьманів і старшин, які поклали життя за Україну.
![](/vistavky/2016/shevchenko/2016shevchenko_danko.jpg)
![](/vistavky/2016/shevchenko/2016shevchenko_people.jpg)
![](/vistavky/2016/shevchenko/2016shevchenko_pict.jpg)
|