Шосткинський краєзнавчий музей


Головна Новини
Меню сайту

Пошук

Категорії розділу
Заходи музею [151]
Заходи, події, що відбуваються у нашому музеї протягом останніх років.
ІСТОРИЧНІ НАРИСИ [28]
Матеріали, зібрані науковими співробітниками музею, що стосуються здебільшого історії міста та нашого краю.
Наукові публікації [10]
Публікації наукових співробітників музею

Головна » Статті » Наукові публікації

Чим зайняти дітей?

Час в якому ми живемо летить дуже швидко. Ми прагнемо дізнатися більше, щоб зацікавити своїми знаннями і уміннями оточуючих. Для розвитку творчої дитини, яка намагається розширити свій кругозір, немає нічого кращого ніж створити історичну модель своїми руками.
Моделювання має давню історію. Під час археологічних розкопок вчені знайшли срібні, і навіть золоті моделі судів в Месопотамії, які клали в могилу померлим, щоб полегшити їм перехід в інший світ. У XVII столітті будівельники, перш ніж приступити до зведення човна, робили спочатку модель у якій докладно пророблялися всі найдрібніші подробиці. В кінці XVIII століття з'явилася перша модель паротяга. Ще через 100 років з'явилися моделі автомобілів, а пізніше і літаків. Першою збірною моделлю став літак Supermarine S6B 1932 р. британської компанії «FROG».
У музеї І.Кожедуба виставлені моделі, які своєю майстерністю можуть зацікавити дорослих і дітей. Кожна з них має власну історію прототипу. Серед найцікавіших, на мій погляд, можна виділити: бойові аеросани НКЛ-26 з броньованим щитом і кулеметною установкою, які були створені у 1941 р.; Messerschmitt Ме. 163 «Komet» — німецький ракетний винищувач-перехоплювач часів Другої світової війни, який перший політ зробив 1 вересня 1941 року, а перший бойовий виліт — 14 травня 1944 року; Чехословацька легка бронедрезина Tatra T18 «Zuk» розробка якої велася в 1925-1926 рр. і експонати якої до нашого часу не зберіглися.
Наступним кроком може стати створення діорами або віньєтки, які розкривають різноманітні побутові життєві ситуації. Серед представлених експонатів у музеї І.Кожедуба я хотів би виділити діораму «Злетаймо!», де на прямокутній двоступеневій підставці, яка імітує «Т»-подібну взльтну смугу, стоїть англійський літак «Спітфайер» до відкритої кабіни якого, з правої сторони, забирається фігурка пілота. Ліворуч, позаду від літака — два офіцери споглядають за поспіхом. Навколо задньої частини літака — трава, кущі і два дерева по кутам, між якими — навіс майстерні; на «смузі» — темні плями від мастила. Позаду літака: ліворуч — технічна прямокутна конструкція, біля якої — два балони (ближній на пересувній підставці) і технічний працівник, який розмовляє з жінкою у військовій формі з папкою і сумкою через праве плече; попереду від них техпрацівник перевозить мотор на підставці до майстерні і розкладна висока драбина. Під навісом, у майстерні: каністра біля переднього лівого стовпа, два ящика позаду (лівий відкритий з двома авіабомбами), попереду — верстат з деталями мотору літака. Праворуч від майстерні, біля ближнього дерева, у правому нижньому куті, техпрацівник у фуражці навприсядки грає з собакою.
Сьогоднішній моделизм дозволяє зі звичайного пластика, дерева, паперу та інших різних матеріалів створити справжній шедевр, який нічим не поступається в видовищності реальному об'єкту. Багато хто вважає, що це заняття дитяче. Моделісти зі стажем категорично з цим не згодні. Це таке ж хобі, як колекціонування марок або монет, і, причому це хобі, не менш дороге.


 

м. н. с. відділу обліку та збереження фондів ШКМ Ф.П.Пушкар


Посилання:
1. http://armor.kiev.ua/Tanks/WWII/sani/nkl26.php
2. http://kmk-kntu.meximas.com/
3. http://locals.md/2012/vyistavka-masshtabnyih-modeley-v-natsionalnom-muzee-arheologii-i-istorii-moldovyi/
4. http://pro-samolet.ru/samolety-germany-ww2/reaktiv/210-me-163-kometa?start=2
5. http://www.aviarmor.net/tww2/arm_trains/czech/tatra_t18.htm
6. http://www.camcomp.com/dlya-samyih-terpelivyih-stendovoe-modelirovanie.html

 

Категорія: Наукові публікації | Додав: shostmus (03.08.2016)
Шосткинський краєзнавчий музей. Усі права захищено. © 2018