Шосткинський краєзнавчий музей


Головна Новини
Меню сайту

Пошук

Категорії розділу
Заходи музею [151]
Заходи, події, що відбуваються у нашому музеї протягом останніх років.
ІСТОРИЧНІ НАРИСИ [28]
Матеріали, зібрані науковими співробітниками музею, що стосуються здебільшого історії міста та нашого краю.
Наукові публікації [10]
Публікації наукових співробітників музею

Головна » Статті » ІСТОРИЧНІ НАРИСИ

У категорії матеріалів: 28
Показано матеріалів: 11-20
Сторінки: « 1 2 3 »

Сортувати по: Даті · Назві · Коментарям · Переглядам
Формирование поселения Шосткинского порохового заводаРассматривается история формирования и развития поселения Шосткинского казенного порохового завода в XVIII – начале XX ст. как основа дальнейшего розвития г. Шостки.

ІСТОРИЧНІ НАРИСИ | Добавил: shostmus | Дата: 17.12.2013

ФОРМУВАННЯ МАЄТНОСТІ
ШОСТКИНСЬКОГО ПОРОХОВОГО ЗАВОДУ У ХVІІІ ст.Розглядається історія формування маєтності Шосткинського казенного порохового заводу та його військового поселення у ХVІІІ ст., як основи подальшого розвитку міста Шостка.

ІСТОРИЧНІ НАРИСИ | Добавил: shostmus | Дата: 17.12.2013


Пропонуємо вашій увазі невеличкий екскурс в історію нашого музею.


ІСТОРИЧНІ НАРИСИ | Добавил: shostmus | Дата: 20.10.2013Первое письменное упоминание о р. Шостка относится к 1551 г., когда Московский царь Иван Грозный выдал грамоту Н.-Северскому Спасо-Преображенскому Монастырю на земельные угодья.
ІСТОРИЧНІ НАРИСИ | Добавил: shostmus | Дата: 09.08.2012Владимир Константинович Кислицын
(23.07.1932г. – 5.01.2005 г.)

ІСТОРИЧНІ НАРИСИ | Добавил: shostmus | Дата: 24.07.2012

Аэрофотосъемка – и создание отечественных аэропленок.Бурное развитие науки и техники в конце XIX – начале XX веков позволило осуществить давнюю мечту человечества увидеть и запечатлеть землю с высоты птичьего полета. Широко известен дружеский шарж Оноре Домье «Надар, поднявший фотографию до высоты искусства» (литография 1862года).

Читать полностью ...

ІСТОРИЧНІ НАРИСИ | Добавил: shostmus | Дата: 27.10.2011

«СВЕМА». Сторінки історії. Від "Малої кіноплівки" до Акціонерної компанії "Свема"Розвиток Шостки у 20-му сторіччі тісно пов'язаний із створенням та розвитком флагмана вітчизняної хіміко-фотографічної промисловості, який пройшов трудовий шлях від експериментально-дослідного виробництва «Мала кіноплівка» до ВАТ Акціонерна компанія «СВЕМА». Основною продукцією цього підприємства, з 1929 р. до кінця минулого сторіччя, був широкий асортимент кіно-фотоматеріалів і магнітних носіїв інформації для професійного та аматорського кіно і фотографії, медицини, науки та техніки, культури та інших сфер діяльності людини. Тисячі кілометрів кіно- і фотоплівок та магнітних стрічок  з логотипом "Свема" зберігають у архівних та музейних фондах історичну та культурну спадщину нашої країни.

Читати повністю ...
ІСТОРИЧНІ НАРИСИ | Добавил: shostmus | Дата: 19.10.2011

Дослідження історичних будівель та інженерних споруд
на території Казеного заводу "Зірка" м. Шостка.Місто Шостка за радянських часів було добре відоме у СРСР та за його межами завдяки флагману химіко-фотографічної галузі Виробничому об'єднанню "Свема", яке виробляло близько 300 найменувань світлочутливих матеріалів, а також біля
100 найменувань магнітних стрічок для професійного та аматорського кіно, радіо та телебачення, культури та медицини, науки та техніки, оборони країни та інших сфер діяльності людини. У ті часи слова Свема та Шостка, за межами міста, стали майже синонімами. І мало кому, крім обмеженого кола фахівців, було щось відомо про завод "Зірка", який належав до оборонної галузі. Але створення саме цього підприємства заклало підвалини робітничого селища, яке з часом розвинулося до сучасного міста Шостка.

Читати повністю ...
ІСТОРИЧНІ НАРИСИ | Добавил: shostmus | Дата: 06.04.2011Владимир Ильич Беляев – один из ярких представителей технической и творческой советской интеллигенции. Пройдя трудовой путь от ученика школы ФЗУ до начальника Главного управления Министерства машиностроения СССР, более 50 лет жизни он отдал делу развития  отечественных предприятий по производству боеприпасов и специальной химии, обеспечению обороноспособности страны и развитию народного хозяйства. Проявляя исключительные организаторские способности и волевые качества, энтузиазм, принципиальность и самоотверженность в работе, он снискал заслуженное уважение и авторитет среди оборонщиков. Обладая глубокой внутренней культурой, теплотой души и стремлением к прекрасному, он сумел также раскрыть и свой творческий потенциал одаренной натуры, сочетая обязанности руководителя отрасли с творческими исканиями художника.

Читати повністю ...
ІСТОРИЧНІ НАРИСИ | Добавил: shostmus | Дата: 26.07.2010

ШОСТКИНСЬКИЙ
КАЗЕННИЙ ПОРОХОВИЙ ЗАВОД
ТА ЙОГО ІСТОРИЧНА СПАДЩИНА

 

"Из всех изобретений, введенных на западе в период средневековья, самое разрушительное – порох – должно иметь наибольшее влияние в политехническом, экономическом и научном отношениях". [ 1, 189]
 
ІСТОРИЧНІ НАРИСИ | Добавил: shostmus | Дата: 23.07.2010

1-10 11-20 21-28
Шосткинський краєзнавчий музей. Усі права захищено. © 2024